Rejsy Solina

Zastanawiasz się, dlaczego warto popłynąć w rejs po Jeziorze Solińskim nazywanym również Bieszczadzkim Morzem? Odpowiedź jest bardzo prosta. To jeden z najciekawszych turystycznie akwenów w Polsce. Możesz popłynąć w taki rejs, kupując bilet na jeden z wielu statków wycieczkowych lub skorzystać z usługi tzw. rejsu ze sternikiem. Obie opcje mają swoje zalety. Statki wycieczkowe korzystają z tzw. silników spalinowych i nawet jak nie ma wiatru, mają tzw. napęd. Są mniej zależne od pogody. Jachty żaglowe są napędzane wiatrem, więc w bezwietrzną pogodę zwyczajnie stoimy w miejscu. Jednak pływanie pod żaglami w naszej ocenie to coś wspaniałego. Nie słyszysz w trakcie rejsu „ryku” silnika. Dużo mniejsza liczbą osób na jachcie żaglowym sprawia, że owy rejs jest bardziej „kameralny”.

Rejsy statkiem wycieczkowym po Solinie organizują takie firmy jak:

  • Port Solina – ich flota zawiera jednostki, które biorą na pokład od 60 do 100 osób. Lokalizacja portu macierzystego Solina Góra Jawor Przystań przy zaporze.
  • Przystań Wodna Komandor – najbardziej popularną usługą jest tzw. Rejs na Zachód Słońca, Przemiła obsługa. Lokalizacja portu macierzystego Solina – Zatoka Jawor.

Spędzasz wakacje nad Soliną? Może Cię zainteresować także