MTS czarter

mts czarter
Obrazek 1/5 Pokaż wszystkie

Tomasz Siekierko, żeglarz i właściciel firmy od kilku lat wynajmuje jachty żaglowe typu „Antila 27” w wersji trzy kabinowej. Zalew Wiślany nazywany jest „przedsionkiem morza” więc wszystkie jachty floty MTS zostały wybudowane na specjalne zamówienie i pod osobistym nadzorem Tomka. Wszystkie kluczowe elementy zostały przewymiarowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi w warunkach cięższych niż na Jeziorach Mazurskich. Flota MTS pływa też i doskonale sobie radzi na wodach Zatoki Gdańskiej i Bałtyku.

Tomasz, swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczął w wieku 7 lat, kiedy to rodzice zapisali go do nowo powstałego klubu żeglarskiego w Tolkmicku. W trakcie swojej dotychczasowej kariery żeglarskiej startował w regatach klas olimpijskich, a kolejnym etapem rozwoju, były regaty na morzach i oceanach. Dzięki członkostwu w Polish Ocean Racing Team brał udział w przygotowaniach „Gutka” (Zbigniewa Gutkowskiego) do startu w regatach Vendee Globe.

W roku 2013 wraz ze Zbigniewem Gutkowskim na jachcie „Energa 2” ustanowili światowy rekord trasy przez Atlantyk z Gran Canaria (Wyspy Kanaryjskie) na Gwadelupę (Karaiby) dla jachtów do 60 stóp. Na jachcie „Globe” wystartował w regatach samotników – Bitwa o Gotland i ukończył je na drugim miejscu. To bardzo prestiżowe regaty, które odbywają się na naszym rodzimym Bałtyku.

Najbardziej wymagającym rejsem w opinii Tomka był rejs z Kapsztadu (RPA) do Gdańska bez zawijania do portu. 36 dni na Atlantyku pozwoliło mu doświadczyć chyba wszystkich możliwych warunków pogodowych i sytuacji żeglarskich.

Bez wątpienia to pasjonat żeglarstwa. Bardzo nas cieszy, że od 2017 roku wspiera rozwój tego serwisu.

Telefon: +48 601 954 290
Miejscowość: Tolkmicko
Akwen: Zalew Wiślany