Zimowanie jachtów

Każdy kto posiada własny jacht żaglowy lub łódź motorową wie o tym, że odpowiednie zabezpieczenie i konserwacja jednostki pływającej po sezonie nawigacyjnym jest bardzo istotna. Jacht dzięki temu wolniej się starzeje i sprawia mniej problemów podczas kolejnych wypraw za horyzont. Najczęściej miejsce zimowania jachtu jest obok akwenu po którym jacht pływa. Dzięki temy Armator – właściciel nie generuje kolejnych kosztów wynikających z transportu jachtu. Znajdź miejsce gdzie Twoja jednostka zapadnie w zimowy sen. Wynajmujesz miejsce lub halę, w której obok jakiegoś akwenu żeglarskiego? Dodaj swoje ogłoszenie. Wszystkim osobom publikującym ogłoszenia w kategorii czarter jachtów, zalecamy przed ostatecznym przygotowaniem jachtu do zimowej przerwy oddać silnik do serwisu motorowodnego, ona także wymaga odpowiedniej konserwacji. Toczarter od 2016 roku wspiera małe firmy, przekonaj się osobiście jak skutecznie generujemy klientów.

zimowanie jachtu

Jachty zimują najczęściej w macierzystych portach jachtowych. Ceny za zimowanie jachtu są zależne od lokalizacji oraz tego czy jacht spędza zimę w hali czy też pod chmurką. Najwięcej osób zainteresowanych znajdziecie w kategorii czarter jachtów mazury. To właśnie na tym akwenie żeglarskim znajduje się najbardziej rozbudowana infrastruktura jachtowa.

Zimowanie jachtu o czym należy pamiętać

  • demontażu wartościowych elementów wyposażenia, w przypadku gdy miejsce nie jest strzeżone
  • opróżnij wszystkie zbiorniki wody
  • umyj dokładnie KINGSTON i opróżnij z wody
  • sprawdź takielunek oraz światła nawigacyjne
  • sprawdź atesty tratwy ratunkowej, pławy epirb czy też gaśnicy
  • silnik oddaj do sprawdzonego serwisu motorowodnego

Zimowanie jachtu to proces polegający na przechowywaniu jachtu w miejscu o sprzyjających warunkach atmosferycznych. Proces zimowania jachtu to nie tylko znalezienie miejsca do przechowywania łodzi. Obejmuje to również sprawdzenie stanu kadłuba, olinowania i silnika przed podjęciem decyzji o przechowywaniu go na zimę. [read more]Łódź może być przechowywana w zamkniętym obiekcie lub na lądzie. Łódź będzie musiała zostać opróżniona ze wszystkich płynów, a wszelkie palne elementy muszą zostać usunięte z niej również przed przechowywaniem. Zimowanie to proces, w którym łódź lub statek są przechowywane przez pewien czas w celu uniknięcia uszkodzeń spowodowanych lodem, burzami i innymi potencjalnymi zagrożeniami.

Jacht będzie zimował przez:

-Napełnianie zbiorników paliwa specjalnym paliwem do zimowania.

-Usunięcie wszystkich akumulatorów z łodzi.

-Odłożyć wszystkie węże w bezpieczne miejsce i przykryć materiałem ochronnym.

-Odłączanie całej elektroniki i bezpieczne przechowywanie jej.

-Pozwól, aby woda spłynęła z łodzi przed pozostawieniem jej na zimę.

Zimowanie to proces przechowywania łodzi w bezpiecznym miejscu na zimowe miesiące, zwykle w celu uniknięcia uszkodzeń spowodowanych przez lód lub uniknięcia płacenia za drogie dokowanie.

Istnieją dwa rodzaje zimowania: w wodzie i poza wodą. Zimowanie w wodzie odbywa się poprzez umieszczenie łodzi w obszarze, który jest wystarczająco głęboki, aby zapewnić, że nie zostanie ona przymarznięta przez lód. Zimowanie poza wodą odbywa się poprzez umieszczenie łodzi na kołysce na lądzie lub na blokach na przyczepie, którą można następnie holować do obszaru, w którym nie zostanie przymarznięta przez lód. W przypadku zimowania poza wodą łodzie są często przechowywane na blokach, aby mogły osuszyć się i wysuszyć. Ta metoda umożliwia również cyrkulację powietrza pod pokładem.[/read]