Kurs motorowodny Kalisz

Zdobądź patent sternika motorowodnego i płyń w niezapomniany rejs łodzią motorową lub skuterem wodnym. Prawo jazdy na motorówkę można za zgodą rodzica zdobyć już w wieku 14 lat. Podstawowym uprawnieniem motorowodnym jest patent sternika motorowodnego. W przypadku wód śródlądowych nie ma ograniczeń co do długości jachtu, zaś na wodach morskich posiadacz owego patentu może prowadzić jachty motorowe o długości do 12 m (strefa 2 Mm od brzegu, pora dzienna).

Kursy na patent sternika motorowodnego w Kaliszu

kalisz kurs sternik motorowodny

Wszystkich mieszkańców Kalisza zachęcamy do skorzystania z oferty lokalnych szkół motorowodnych. Zapisz się na jeden z wielu terminów, a na koniec szkolenia zdaj egzamin na patent. Dzięki temu będziesz mógł samodzielnie wynająć jacht i poprowadzić rejs. Pamiętaj, że jeśli planujesz dalszą karierę żeglarską i pływanie po wodach morskich warto zapisać się również na kurs radiooperatora SRC. Te uprawnienie wydawane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz popularne w polsce RYA (angielska federacja żeglarska) jest wymagane, choć od jednej osoby, która bierze udział w rejsie morskim.

Gdzie są prowadzone szkolenia motorowodne w okolicy Kalisza?

Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski prowadzi kursy motorowodne na rzece Prosna, a egzaminy prowadzone są pod adresem Fabryczna 9. Na ich kursach można zdobyć patent sternika motorowodnego oraz licencje na holowanie narciarza wodnego. Kolejną szkołą żeglarstwa, która również prowadzi szkolenia na stopnie motorowodne jest Yacht Klub Polski w Kaliszu, który organizuje szkolenia motorowodne w miejscowości Szale nad Zalewem w Pokrzywnicy.