Kurs motorowodny Zalew Sulejowski

Zrób patent sternika na Zalewie Sulejowskim. Wystarczy poświęcić kilka dni na naukę teorii w domowym zaciszu oraz kilka godzin na szkolenie praktyczne, aby cieszyć się patentem sternika motorowodnego. Choć wiele łodzi motorowych typu houseboat możesz wynajmować bez uprawnień to jednak warto jest posiadać patent motorowodny. Szkolenia na patent sternika odbywają się na szybkich łodziach motorowych oraz tzw. RIB’ach. Opanujesz podstawowe manewry pod okiem doświadczonego instruktora.

Dlaczego warto jest zrobić patent sternika motorowodnego?

  • na szkoleniu zdobywasz wiedzę i umiejętności potrzebne do bezpiecznego prowadzenia łodzi motorowej
  • nie płacisz większej kaucji podczas wynajmowania łodzi od Armatora
patent-sternika-motorowodnego-awers
patent-sternika-motorowodnego-rewers

Sternik motorowodny na Zalewie Sulejowskim – patent

Szkolenia na patent sternika motorowodnego prowadzone są przez szkoły żeglarstwa, które zatrudniają instruktorów motorowodnych PZMiNW. Patent sternika to państwowe uprawnienie do prowadzenia łodzi motorowych wydawane przez Polski Związek motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Do szkolenia mogą podejść osoby od 14 roku życia – oczywiście za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to coś co uatrakcyjni Twój przyszły wakacyjny urlop np. na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zalew Sulejowski to doskonały akwen na rozpoczęcie żeglarskiej przygody.

zalew sulejowski kurs motorowodny
Jachty żaglowe i łodzie motorowe na Zalewie Sulejowskim

Jak wygląda egzamin na patent sternika motorowodnego?

Składa się o z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Cześć teoretyczna to zestaw pytań testowych. Część praktyczna odbywa się na łodzi motorowej. Znamienita większość kursantów zdaje go za pierwszym razem. Zapisz się na kurs motorowodny na Zalewie Sulejowskim już dziś.