Kurs SRC Szczecin

Kurs radiooperatora przygotowuje do egzaminu na licencję w systemie UKE lub RYA. Egzamin na licencję radioopertora przeprowadza Urząd Komunikacji Elektronicznej lub Instruktor Royal Yachting Association. Angielski patent radiooperatora jest asygnowany przez brytyjski urząd Ofcom i podobnie jak polski jest państwowym uprawnieniem, a nie tylko certyfikatem kompetencji jak np. SRC ISSA.

Zarówno w jednym, jak i drugim systemie egzamin składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. Na egzamin w UKE rejestrujemy się dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem. Szczegółowe informacje o aktualnych terminach egzaminów na licencję radiooperatora znajdziecie na oficjalnej stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznejhttps://www.uke.gov.pl/.

Egzamin na angielską licencję radiooperatora SRC przeprowadzają tzw. RYA Training Centre.

Kurs radiooperatora SRC w Szczecinie z egzaminem

W przypadku, gdy ktoś chce zdobyć państwowe uprawnienia radiooperatora SRC najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie Kurs Radiooperatora SRC RYA. Od razu po zakończonym szkoleniu instruktor przeprowadza egzamin na licencję radiooperatora. Dokument ten jest uznawany na całym świecie.

Pamiętaj, że na jachcie morskim, który płynie w rejs morski chociaż jedna osoba w załodze musi posiadać uprawnienia radiooperatora.

src szczecin radiooperator