Czarter jachtów Bałtyk

Znajdź czarter jachtu lub dodaj ogłoszenie. Bałtyk, to morze najczęściej i najchętniej odwiedzane przez Polaków. Mimo niezwykle bogatej oferty wyjazdów do najdalszych nawet zakątków świata, Bałtyk był, jest i będzie nasz! Niejeden turysta z zazdrością spogląda z morskiej plaży na jacht przepływający w pobliżu. Może się bowiem wydawać, że czarter jachtu jest równie odległy jak morski horyzont. Tymczasem rynek czarterowy bardzo się rozwija i propozycji wynajmu jednostki żaglowej czy motorowej jest bardzo dużo. Armatorzy publikują tu oferty czarteru jachtów żaglowych i motorowych na słonych wodach Morza Bałtyckiego. Jacht można wynająć na kilka godzin, weekend, tydzień, a nawet cały sezon! Razem z serwisem znajdź czarter w Kołobrzegu oraz innych portach morskich położonych nad Bałtykiem.

Czarter jachtu nie musi też być kosztowny. Za starszy i mniejszy jacht zapłacimy mniej, niż za kwaterę w przeciętnym nadmorskim pensjonacie w szczycie sezonu! Latem Bałtyk jest ciepły, a pogoda na nim na ogół stabilna. Dużą zaletą tego akwenu jest również rozbudowana sieć marin, możliwe jest więc zawinięcie nawet w krótkim rejsie do portów w kilku różnych krajach!

Pamiętaj, że oprócz patentu jachtowego sternika morskiego do wynajęcia jachtu potrzebna jest licencja radiooperatora. Sprawdź zakładkę kurs src.

Jak wynająć jacht żaglowy lub łódź motorową na Bałtyku?

W przypadku, gdy nie posiadasz uprawnień (patent sternika i licencji operatora tzw. SRC) lub nie czujesz się na siłach warto rozważyć dodatkowe szkolenie lub wynajęć doświadczonego sternika, który w bezpieczny sposób poprowadzi Twój rejs. Bałtyk do akwen, który dostarczy Twojej załodze mnóstwo wrażeń. Choć nie jest to ciepły akwen to i tak warto tu spędzić niezapomniane chwile na pokładzie jachtu. 

Zatoka Gdańska jest idealna na weekendowe żeglowanie. Bardzo często początkujący żeglarze wybierają rejs do Jastarni lub Pucka. Smażony dorsz z całą pewnością smakuje najlepiej na Półwyspie Helskim. W przypadku, gdy interesuje Cię dłuższy rejs polecamy duńską wyspę Bornholm. W trakcie zwiedzania tej przepięknej wyspy na Morzy Bałtyckim zalecamy spróbowania regionalnej kuchni – „bornholmer” to wędzony śledź w kanapce z rzodkiewką.

Zastanawiasz się, od czego zacząć? To proste. Gdy posiadasz kwalifikacje i niezbędne dokumenty, czyli patent sternika morskiego oraz licencję radiooperatora SRC, wystarczy skompletować załogę i znaleźć czarter. Do wyboru masz tysiące jachtów żaglowych i motorowych gotowych do wypłynięcia w rejs po słonych wodach Morza Bałtyckiego. Skontaktuj się z Armatorem – reklamodawcą naszego serwisu i zapytaj o szczegóły, aby dokonać właściwego wyboru. Warto również poczytać opinię o firmie, od której chcemy wynająć jacht. Na szczęście żeglarze to bardzo uczynni ludzie i chętnie się podzielą wszelkimi informacjami.

To doskonały pomysł na przygodę pod żaglami. Jacht możesz wynająć ze sternikiem, który zgodnie z zasadami sztuki żeglarskiej poprowadzi waszą jednostkę przez ogromne fale do bezpiecznego portu.