Czarter jachtów Jezioro Rychnowskie

Wynajmujesz jachty na jeziorze Rychnowskim? Dodaj swoje ogłoszenie i sprzedawaj swoje czartery bez udziału pośrednika. Ten położony w województwie pomorskim akwen (pojezierze krajeńskie) to miejsce, gdzie znajdziesz wielu wędkarzy oraz żeglarzy. Od ponad 20 lat na tym akwenie swoją działalność szkoleniowo-wychowawczą prowadzi Yacht Klub Człuchów. Klubowicze pływają na Optymistach, 420-kach oraz Omegach. Nad Jeziorem Rychnowskim znajdziesz również strzeżoną plaże oraz liczne pola namiotowe. Co istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa na wodzie znajduje się nad nim baza lokalnego WOPR. Czarter jachtu na tym akwenie to dobry sposób na weekend lub niedzielne popołudnie.

Jezioro Rychnowskie kilka słów o akwenie

J. Rychnowskie jest największe z „zespołu” człuchowskich jezior. Brzeg tego zbiornika wodnego jest dość zróżnicowany, charakteryzują go niewielkie zatoczki i meandry. Podłoże tego jeziora jest twarde i piaszczyste. W niektórych obszarach, zwłaszcza w zatoczkach, można natrafić na cienką warstwę organicznego mułu. Gęsta warstwa mułu, której głębokość może dochodzić nawet do dwóch metrów, jest charakterystyczna jedynie dla najgłębszych regionów tego akwenu. Sytuowane najbliżej Człuchowa, Jezioro Rychnowskie, słynie z obfitości ryb oraz swojej ciekawej struktury. Ma rozległość 169,7 hektarów i osiąga maksymalną głębokość 31,5 metra. Otoczone głównie przez lasy, zbiornik ten charakteryzuje się stromymi brzegami, które stanowią idealne miejsce do żerowania dla ryb.

Najpowszechniej występującymi gatunkami ryb są tu szczupaki, okonie, węgorze, płocie, leszcze oraz sielawy. Spotkać tu można także sieje, liny, karpie, ukleje, miętusy i jazgarze. Ze względu na różnorodność gatunków ryb, jezioro to jest jednym z najbardziej interesujących obszarów wodnych w tym rejonie. Aby móc skutecznie łowić ryby, warto wynająć łódkę lub jacht. Duże grono wędkarzy łowi tu z powodzeniem białe ryby, używając do tego spławika lub gruntówki. Najskuteczniejszymi przynętami okazują się kukurydza, białe robaki oraz rosówki. Okonie najchętniej biorą na małe twistery.

W trakcie czarteru jachtu Odwiedź OSIR w Człuchowie, znajdziesz tam atrakcje takie jak:

  • Park linowy
  • Wypożyczalnia sprzętu wodnego
  • Minigolf
  • Park wodny
  • Skatepark
  • Plaża

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie, poza obiektami sportowymi i wygodnymi miejscami noclegowymi, proponuje również szereg różnorodnych atrakcji. Ich usługi są starannie zaplanowane, aby każdy mógł odkryć coś odpowiadającego jego gustom i zainteresowaniom.