Kursy motorowodne Zachodniopomorskie

W województwie zachodniopomorskim kursy motorowodne są organizowane w różnych miejscach. Szkoły motorowodne w tym regionie prowadzą szkolenia na patent sternika motorowodnego oraz morskiego sternika motorowodnego. Najwięcej ogłoszeń dotyczących kursów motorowodnych znajdziesz w miejscowościach takich jak Szczecin, Świnoujście, Koszalin, Kołobrzeg, Stargard, Gryfino, Gryfice, Kamień Pomorski, Stepnica, Trzebież, Police, Pyrzyce, Myślibórz, Wolin, Nowogard, Dziwnów, Drawsko Pomorskie, Wałcz, Chociwel, Białogard, Połczyn-Zdrój, Kalisz Pomorski, Złocieniec, Świdwin, Czaplinek i Darłowo.

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie szkolenia motorowodne oferowane w sieci są zakończone państwowym egzaminem na patent sternika motorowodnego PZMWiNW, dlatego warto zwrócić na to uwagę przy wyborze kursu. Pamiętaj, że do prowadzenia jachtów i łodzi motorowych po wodach morskich, oprócz patentu motorowodnego, wymagana jest licencja radiooperatora SRC wydawana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej lub RYA – Royal Yachting Association – sprawdź zakładkę kursy radiooperatora SRC.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych kursów motorowodnych, ich terminów oraz lokalizacji można znaleźć na stronach internetowych naszych reklamodawców. Ceny kursów motorowodnych wahają się w granicach 350 – 800 zł, a dodatkowym kosztem jest opłata egzaminacyjna oraz opłata za wydanie patentu.