Kurs motorowodny Szczecin

Zapisz się na kurs motorowodny w Szczecinie (województwo zachodniopomorskie) i zdobądź patent sternika motorowodnego lub motorowodnego sternika morskiego. Zapoznaj się z ofertą szkoleń motorowodnych lokalnych szkół żeglarstwa i wybierz najlepszą ofertę. Pamiętaj, że za każdym systemem szkolenia stoją ludzie. Dlatego warto sprawdzić ich kwalifikacje przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze miejsca, w którym będziesz zdobywał kwalifikacje motorowodne. Podstawowym uprawnieniem motorowodnym jest patent sternika motorowodnego wydawany przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego.

Szkolenia motorowodne w Szczecinie przygotowują do egzaminu na patenty takie jak:

  • sternik motorowodny
  • morski sternik motorowodny

Patent sternika motorowodnego w Szczecinie

Kursy Sternika Motorowodnego to świetny sposób na poznanie podstaw obsługi motorówki. Ten kurs nauczy Cię wszystkich umiejętności, które musisz znać, aby móc bezpiecznie i pewnie prowadzić jacht motorowy. Kurs sternika to coś więcej niż tylko nauka obsługi łodzi. Dowiesz się również o bezpieczeństwie, nawigacji i przepisach. Patent sternika motorowodnego bardzo często nazywany jest również „prawkiem” na motorówkę lub skuter wodny.

Gdzie organizowane są szkolenia motorowodne w Szczecinie:

  • Przestrzenna 21
  • Przestrzenna 19
  • Wyspa Grodzka 1
  • bulwar Gdański 12
  • Przestrzenna 11
  • Heyki nad Kanałem Zielonym

Do czego uprawnia patent sternika motorowodnego?

Patent sternika motorowodnego uprawnia do:
  1. Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych.
  2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

*Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW.

Egzamin na patent sternika motorowodnego składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Do egzaminu za zgodą opiekuna prawnego może podejść osoba, która ukończyła 14 lat. Szczecin do żeglarski dom wszystkich motorowodniaków z województwa zachodniopomorskiego. Starsi koledzy po fachu z łezką w oku wspominają Centralny Ośrodek Żeglarstwa w Trzebieży. Był on kuźnią żeglarzy morskich, kapitanów jachtowych oraz wielu pokoleń świetnych instruktorów żeglarstwa. Kolejnym ważnym ośrodkiem szkoleniowym w Szczecinie był Harcerski Ośrodek Morski. Przed wypłynięciem w każdy rejs powinno się obowiązkowo sprawdzić prognozę pogody. Szczecińscy wodniacy szczególnie upodobali sobie numeryczną prognozę pogody – ICM. Sprawdź także zakładkę kursy żeglarskie Szczecin oraz kursy SRC Szczecin.