Czarter jachtów Zalew Koronowski

Wypożyczalnia jachtów na Zalewie Koronowskim. Rodzinny Port Jachtowy „Tazbirowo” nad Zalewem Koronowskim to najbardziej znane miejsce wśród żeglarzy z Zalewu Koronowskiego. Planujesz czarter jachtu z tego portu? Znajduje się on w miejscowości Koronowo przy ul. Biwakowa 10. Serdecznie zachęcamy do czarteru jachtu od Armatorów tej żeglarskiej tablicy ogłoszeniowej. Miesięcznik Żagle od wielu lat co roku przyznaje tej żeglarskiej przystani, aż pięć gwiazdek.

Jak dojechać na czarter jachtu w Koronowie?

Wynajmujesz jachty żaglowe lub łodzie motorowe na Zalewie Koronowskim?

Dołącz do grona Armatorów serwisu. Zapraszamy do zakładki kontakt. Nie jesteśmy pośrednikami, w ogłoszeniach widoczny jest bezpośredni kontakt do reklamodawcy. Wspieramy kluby żeglarskie oraz małych Armatorów. Zapraszamy na pokład tej żeglarskiej tablicy ogłoszeń. Dołącz do tej znamienitej grupy firm wynajmujących łodzie żaglowe i motorowe, promując swoje usługi czarterowe wśród żeglarzy i motorowodniaków z całego kraju. Zalew Koronowski – czyli czarter jachtów na urokliwym i ciekawym akwenie. Linia brzegowa wynosi tego akwenu około 100 km. Maksymalna głębokość zalewu wynosi 21 metrów. Turystyka żeglarska jest bardzo mocno wypromowana na tym akwenie o bogatej tradycji marynistycznej. Zamiennie nazywany jest Jeziorem Koronowskim – zbiornik retencyjny umiejscowiony w dolnym odcinku rzeki Brdy. Zalew znajduje się zaledwie 25 kilometrów od miasta Bydgoszcz.

Kilka słów o Jeziorze Koronowskim – unikatowym zbiorniku, bardzo popularnym w swoim regionie.
Jego powierzchnia to 1560 ha, zaś maksymalna długość zalewu to 36 km. Jedyną rzeką zasilającą jest Brda. Średnia głębokość zalewu to 5.7 m, co pozwala swobodnie żeglować jachtami żaglowymi o dość dużym zanurzeniu. Decyzja o budowie tego akwenu zapadła dopiero w 1956 roku, zbiornik napełniono wodą zaś cztery lata później. Wokół samego zalewu powstało wiele ośrodków wczasowo wypoczynkowych. W większości przypadków korzystają z nich mieszkańcy Koronowa i Bydgoszczy. Co roku w sierpniu są organizowane wyścigi jachtów żaglowych w środowisku żeglarzy nazywane regatami. Gdy w trakcie rejsu załoga będzie chciała urozmaicić sobie wypoczynek, można wybrać się na spływ kajakowy lub spróbować swoich sił w jeździe konnej. Znajdziecie tam liczne przystanie, hangary oraz pomosty, które ułatwiają spędzanie wolnego czasu wszystkim ludziom, którzy zdecydują się na rejs jachtem żaglowym. Popularne Miejscowości wypoczynkowe nad Zalewem Koronowskim to: Koronowo, Pieczyska, Romanowo, Samociążek, Tuszyny, Srebrnica, Sokole, Kuźnica, Wielonek.

Szlaki turystyczne w okolicy

Zielony szlak o nazwie „Jeziora Koronowskiego” jego długość to 77 km
Niebieski szlak nazywany „Brdy” o długości 71 km.
Decydując się na czarter jachtu od naszych reklamodawców – Czy warto wynajmować jednostki pływające bezpośrednio od właściciela?
Robisz pierwszy krok w stronę żeglarskiej przygody. Bardzo wielu sławnych żeglarzy zaczynało poznawać sztukę żeglowania na małych często bardzo oddalonych od słonej wody akwenach takich jak ten. Zapraszamy na pokład w imieniu wszystkich Armatorów serwisu. Niestety nikt z Załogi naszego serwisu nie żeglował po tym pięknym zbiorniku śródlądowym, stworzonym przez okolicznych mieszkańców. W ogromnej przenośni można powiedzieć, że jest on regionalną elektrownią, która zasila okoliczne domostwa. Dołącz do żeglarzy, którzy lubią jachty i zachwycili się tym wspaniałym miejscem do uprawiania turystyki wodniackiej? W przypadku gdy znasz solidnych Armatorów z regionu, powiedz nam o tym, a skontaktujemy się z nimi i poprosimy o to, aby zdecydowali się dodać swoje jednostki pływające. Celem tej żeglarskiej tablicy ogłoszeniowej jest promowanie mało rozreklamowanych miejsc, gdzie można spędzić niezapomniane chwile na pokładzie jachtu.