Atrakcje Bieszczady

Czyli wszystko to, co warto zobaczyć w trakcie czarteru jachtu na Solinie. Najwięcej firm wynajmujących jachty żaglowe i łodzie elektryczne znajdziesz w okolicach Polańczyka (czarter jachtów Polańczyk). Jesteśmy przekonani, że po rejsie na Bieszczadzkim Morzu będziecie chcieli wrócić tu za rok. Żeglowanie to również poznawanie nowych miejsc i ludzi oraz smaków regionalnej kuchni. Z tego powodu chcielibyśmy, abyś wiedział, że Bieszczady nie tylko z perspektywy pokładu jachtu są piękne.

Subiektywny ranking bieszczadzkich atrakcji:

  1. Jezioro Solińskie (Bieszczadzkie Morze)
  2. Kolejka linowa nad zaporą wodną
  3. Bieszczadzka kolejka leśna

Jezioro Solińskie

Bieszczadzkie Morze przyciąga co roku liczne grono turystów oraz żeglarzy. Wzdłuż jego linii brzegowej rozlokowanych jest wiele ośrodków wypoczynkowych, a na zachodniej stronie jeziora leży miejscowość uzdrowiskowa — Polańczyk. W trakcie wakacyjnych kąpieli warto korzystać z miejsc do tego przeznaczonych, ponieważ pozostałe brzegi są trudno dostępne oraz pod wodą mogą znaleźć się „nieoczekiwane przeszkody”.

Cały obszar zbiornika podlega strefie ciszy (z wyłączeniem Policji i WOPR, które mogą korzystać z silników spalinowych). Na jeziorze często można spotkać miłośników żeglarstwa oraz windsurfingu, choć jest to obszar trudny do nawigacji. Unikalnym aspektem Jeziora Solińskiego (w stosunku do innych akwenów nizinnych) jest jego rozczłonkowanie oraz zmienność i nieprzewidywalność wiatrów, co jest efektem tzw. wysokich brzegów. Większość miejsc odpowiednich do cumowania charakteryzuje się podłożem błotnistym lub kamienistym.

Zbiornik Soliński cieszy się popularnością wśród żeglarzy i kajakarzy (kajaki Solina, kajaki Polańczyk), dzięki swoim walorom krajobrazowym oraz mniej „skomercjalizowanemu” charakterowi niż na przykład Mazury.

W okresie letnim, po jeziorze pływają statki wycieczkowe (rejsy Solina oraz rejsy Polańczyk).

Kolejka nad Zaporą Wodną

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Bądź na bieżąco

Ubezpieczenia żeglarskie i turystyczne

Ubezpiecz swój jacht lub kaucję czarterową. Bądź profesjonalistą.